Co se děje na Hradčanském náměstí | Falešní kominíci vyvěsili rudé trenky nad Hradem, ale hned byli chyceni | Hradčanské náměstí, Praha

Nechte si zasílat novinky z pražských ulic

Zadejte váš email

Ochranná služba zatkla tři muže, protože odcizili vlajku prezidenta republiky. Jednalo se o členy recesistické skupiny Ztohoven, kteří místo prezidentské standardy vyvěsili nad Pražským hradem rudé trenky.

Známá skupina Ztohoven pronikla v sobotu v podvečer na Pražský hrad v přestrojení za kominíky aby vyměnila hradní vlajku. 

 
Na stožár, kde visela standarta s nápisem Pravda vítězí, pověsili na stožár červené trenky. "Dnes nad Pražským hradem konečně zavlála standarta muže, který se nestydí vůbec za nic," uvedla skupina, která se proslavila například fingovaným jaderným výbuchem umístěným v přímém přenosu České televize.
 
"Já si myslím, že to je podstatně lepší, než aby se tam střílelo," řekl Stropnický. "Nezaměňujme trenýrky a granáty," dodal. Předpokládá nicméně zpřísnění bezpečnostních opatření na Hradě, o kterém se ale podle Stropnického hovořilo už v minulých týdnech bez vazby na trenýrky. "Vzhledem k těm souvislostem bezpečnostním je potřeba zpřísnit kontrolu Hradu," řekl.